Güçlü Patent

Yurtdışı Marka Tescili

Markanızın öncelikle Türkiye sınırları içerisinde Marka başvurusunun yapılması gerekmektedir. Türkiye sınırları içerisinde tescil ettirdiğiniz takdirde Marka` nızı ihracat yapacağınız veya faaliyet göstermek istediğiniz ülkelerde Marka` nızı haksız rekabetten korumak için mutlaka tescil ettirmeniz gerekmektedir.

Uluslararası Marka tescili Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) bünyesinde yapılır.

Markaların Uluslararası tesciline ilişkin 01 Aralık 1995 yılında yürürlüğe giren ve 01 Nisan 1996 yılında uygulanmaya başlayan Madrid anlaşması yapılmıştır. Madrid protokolünün amacı; tek bir başvuru ile tek bir dil kullanılarak birden fazla ülkede başvuru yapılabilmesini sağlamaktır. Madrid protokolü sayesinde Marka Tescili yaptırılacak Ülkelerde markanızın ön araştırması, başvurusu, adres, ünvan ve devir değişiklikleri daha az maliyetle tek bir birimden yapılabilmektedir.

Markanızın talep ettiğiniz Ülkelerde ve sektörlerde araştırılma sonucuna göre Yurtdışı Marka Tescil işlemleriniz başlatılır.

Yurtdışı Marka Tescili başvuru tarihinden itibaren 10 yıl süre ile korunur 10` ar yıllık dönemler halinde yenileme işlemi yapılarak koruma süresi devam ettirilebilir. Yenileme işlemleri yapılmayan Marka` lar hükümsüz sayılır.